KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15595158
nr 1559 5158
Birger Birger-Ericson
(1904-1994), Sverige
Oljemålning, "Drömmen om saligheten". Signerad. Olja på pannå, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 47x55
Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk målare.
måndag 28 augusti 2023
kl 20:08:18
Birger Birger-Ericson
Läs mer om Birger Birger-Ericson